Miniaturyzacja inaczej

Zaraz po wynalezieniu pierwszego komputera, zaczęto szukać dla niego prawidłowego zastosowania. Wraz z wzrostem elektroniki i miniaturyzacji, innowacyjne technologie zaczęły badać i umożliwiać różne rzeczy życia. Twórcy maszyny czekającej nie spodziewali się jak wielką marką będzie zajmował się ich wynalazek. A fakt, że właściwie każdy zawiera w kieszeni urządzenie wielokrotnie przerastające ofertami ich prototypu, bez wątpienia wywołałby u nich zawał serca.

Obecnie że jest sobie wyobrazić jakikolwiek biznes, jaki nie wykorzystywałby technologii informatycznych. Poczynając z małych jednoosobowych firm, na prawdziwych firmach kończąc - wszędzie ważne są mniej czy dużo zaawansowane systemy. Obszary wspierane przez informatykę obejmują między innymi komunikację, zarządzanie procesami, projektowanie oraz księgowość.

Fakturowanie, bilansowanie przychodów i strat nie musi już żmudnego podliczania słupków i fizycznego wypełniania stosu formularzy. Większość etapów rachunkowości jest dotowana przez dobre oprogramowanie. W niskich firmach, być chyba wystarcza zwykły arkusz kalkulacyjny, jednak o wiele przyjemnie i skutecznie jest wykorzystań dedykowanego systemu. Dobrym przypadkiem jest oprogramowanie symfonia, które posiada w swojej ofercie bogatą bazę modułów wspomagających zarządzanie firmy, w tym więcej księgowość.

Dobrym przykładem zastosowania metody są zautomatyzowane fabryki samochodów, gdzie rola kogoś jest już słaba i otacza się do monitorowania systemów.

Z resztą, nie trzeba iść do fabryki by zobaczyć stopień automatyzacji współczesnego świata. Co raz dużo produkuje się tak zwanych inteligentnych domów, które to mogą same zadbać o właściwe oświetlenie, temperaturę w mieszkaniach, i nawet uzupełnić zapasy jedzenia w lodówce.

Taka ekspresowa ekspansja technologii może stanowić zła, jednak powinien pamiętać, że w wszystkiej chwili można wybrać wtyczkę.