Oswietlenie awaryjne 1 lux

Systemy oświetlenia awaryjnego mają dużo znaczącą działalność w przemyśle. W halach produkcyjnych, gdzie pracownicy obsługują maszyny będące dostępne części ruchome, w sukcesu nagłego braku oświetlenia potrafią oni pozostać trwale okaleczeni, a nawet że stać zagrożone ich trwanie. W punkcie utraty zasilania elektrycznego, urządzenia co prawda przestaną działać, ale silniki rozpędzone do wielkich obrotów zatrzymają się tylko po kilku sekundach od przerwania wpływu prądu.

Nawet w niniejszych maszynach, gdzie zastosowano systemy automatycznie hamujące pracę ruchomych elementów po odłączeniu napięcia, ich zakończenie niemal nigdy nie jest natychmiastowe. Aby zapobiec takim zdarzeniom należy stosować systemy oświetlenia awaryjnego. Wyróżniają się one na nowe typy, ale zadaniem wszystkiego z nich stanowi życie oświetlenia pomieszczeń przez określony moment po zaniku zasilania. Dzięki temu goście mogą bezpiecznie zatrzymać maszyny, oraz w razie towarzyszącego pożaru - łatwo opuścić budynek.

Najpopularniejszym systemem oświetlenia awaryjnego, dobrego nie właśnie w sektorze ale także w lokalach mieszkalnych, są specjalne oprawy oświetleniowe. Oprawwa oświetlnia awaryjnego posiada wbudowany mały akumulator, który magazynuje energię elektryczną w momencie codziennej pracy instalacji. W okresie nagłego zaniku napięcia, specjalny układ elektroniczny przełącza zasilanie oprawy na energię z akumulatora. Do momentu wyczerpania się baterii światło pozostaje włączone. System opraw jest niestety pewne wady, którymi jest wykorzystywanie małych akumulatorów, starczających na zaledwie kilkadziesiąt, i czasem tylko kilkanaście minut działania oświetlenia.

Nowy sposób możliwy do używania w sektorze liczy na wygospodarowaniu dodatkowego pomieszczenia, gdzie są zainstalowane duże akumulatory i układy sterujące. Można również użyć generatora, dzięki dlaczego nie tylko oświetlenie awaryjne będzie umiało wykonywać wiele godzin, ale energię będzie mocna i dostarczyć do nowych urządzeń, na przykład komputerów czy niektórych maszyn.