Seksoholizm zapobieganie

Seksoholizm to związanie od seksu - choroba, ukazująca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zaangażowań i pracy fizycznej, w jaki te potrzeby panują nad innymi, będąc o sensie życia". Wyraża się na rozmaite rodzaje - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z wycieczki na panującą w aktualnych latach swobodę seksualną, rodzaj popularności i uznania na nietypowe zachowania seksualne problem pewno być bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się spośród ostatnim problemem trafia na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle szuka nowych doznań seksualnych - w dalekich postaciach i budowach. Seksoholik toż nie koniecznie stereotypowy macho, choć taki obraz jawi się w głowach dużo osób. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych zachowań leży była chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to osoby mocno niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest rodzajem na zwiększenie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak stres i stres.

Do wzrostu grypy mogą przydać się również wzorce wyniesione z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, jaka ma szkodliwy wpływ na różne sfery bycia osoby uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą doprowadzić do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Końcem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak aby akt seksualny nie był wyłącznie środkiem do zaspokojenia atawistycznego popędu, ale także zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.