Wychowywac dziecko po angielsku

Dzieci to wulkany energii. Biegają, skaczą, wywracają i powiększają się, znów wywracają a właściwie w nieskończoność. Nieraz trudno sprawić je do ładu. I to nie wszystko. Dzieci to jednocześnie wizytówki rodziców. Jak zrobić, aby swoje pociechy spędzały aktywnie czas, a przy tymże nie wyglądały jak ofiary katastrofy naturalnej?

Wygnieciona sukienka, przybrudzony kołnierzyk, zdarte kolano - to problemy, które dotykają każdych rodziców. Zdobywamy nowe ubrania, cerujemy dziury, nosimy przy sobie nawilżane chusteczki i torebki, w jakich wiele miejsca zajmują spinki do włosów dla niemowląt, chusteczki higieniczne, szczotki również kolejne narzędzia pierwszej potrzeby. Ubrania na zmianę, ukryte w dowolnej torbie, to zawieszenia nie właśnie dla zdesperowanych. Projekt to niemniej nie ale wtedy spodenki, sukienka czy rajstopy. Włosy bardzo często występują pierwsze skrzypce.

Jak szybko o zburzenie misternie splecionej gumkami fryzury - wie wszystka mama. Jak trudno doprowadzić włosy swojej dziewczynki do poziomu prezentującego estetykę sprzed rozwiązania z domu - wie każdy tata. Bez profesjonalnych sprzętów się nie obędzie. Zwykłe gumki często zbierają się z włosów. Warkocze, skrzętnie zaplatane więcej w kącie piaskownicy, układają się w pięć minut. Każdą fryzurę trzeba wspomóc, a poza gumkami, grzebieniami, opaskami i szczyptą szczęścia, jednak warto pamiętać przy sobie spinki. Ważne jest, by spinki były mocne, ale również zbudowane z całych produktów. Twardy sztywny, kłujący w górę plastik nie tylko szybko wykona w piaskownicy, ale sprawi, że dzieci nie dopuszczą żadnego z rodziców do własnych włosów przez najbliższe dwadzieścia lat. Wygodna, delikatna spinka, przystosowana kształtem do głowy pociechy, może przynajmniej pomóc w jakimś stopniu utrzymać ten czynnik prezencji.

Jeśli fryzura jest gotowa, torba spakowana, dziecko uśmiechnięte, i rodzic uzbrojony w wystarczające pokłady cierpliwości i sił - można wyruszać. Zależnie z tego, dokąd wyprawa się kieruje, dobrze dostosować fryzurę. Jeśli dziś zamierzamy akurat wysłać dziecko na całodzienny pobyt w przedszkolu, warto zadbać o: - stabilność, - wygodę, - wygląd. Tak te skorzystać pod uwagę: - szarpanie, - bieganie, - upadanie, - pogubienie elementów.

A po powrocie można pociechę uczesać z nowa.